Конспект уроку української мови
2 клас
Тема. Закріплення вивченого про
слова, які відповідають на питання хто? що?
Мета. Закріпити набуті знання про
іменники-назви істот та неістот, вміння розпізнавати іменники серед інших
частин мови; закріплювати навички каліграфічного письма. Розвивати пізнавальну
активність учнів, вміння працювати з текстом та словником. Виховувати необхідність
використовувати у власному мовленні етикетну
лексику.
Обладнання. Презентація за
темою уроку, словнички, предметні малюнки з зображенням предметів, що є назвами
істот та неістот, картки для роботи у парах, групах.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку. Створення
сприятливого психологічного настрою.
До уроку всі
готові?
Всі веселі та
здорові?
ІІ. Перевірка домашнього завдання:
1.Бесіда за змістом вправи:
·
Як звали хлопчика, про якого йшлося у домашній вправі?
·
Як звали його тата?
·
Як же буде звати Сашка, коли він виросте?
·
Чому слова Сашко, Микола пишуться з великої букви?
2.Інтерактивна вправа «Мікрофон»
·
Як буде звати вас, коли ви станете дорослими?
ІІІ. Хвилинка каліграфії.
1.Читання та відгадування загадки.
Раптом в лісі посвітліло,
Стало всюди чисто й біло.
А тепла чогось нема.
Це прийшла до нас …(зима)
2. Написання каліграфічної хвилинки:
и м з а; складання і записування слова із поданих букв (зима).
3. Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»: слово «Зима».
ІV. Актуалізація опорних знань учнів.
1.Бесіда з учнями:
·
Яку частину мови ми вивчаємо?
·
Які іменники відповідають на питання що? Хто?
Гра «Слово – питання».
–
Я показуватиму малюнок, а ви називайте зображений предмет
і ставте питання до його назви.
Показує малюнки
- Які питання ви ставили?
–
До яких слів ви ставили питання «хто?»
–
Які слова відповідали на питання «що»?
–
Тож на які дві групи можна умовно поділити іменники?
Висновок:
Іменники-назви істот відповідають на питання хто?.
Іменники-назви неістот відповідають на питання що?.
V. Повідомлення теми і завдань уроку
— Сьогодні на уроці ми з вами продовжимо вивчати іменники. А
повторити вивчене про цю частину мови нам допоможе наша гостя. Хто це, діти?
(Черепаха). Вона приготувала для нас гарний віршик та цікаву казочку, з якими
ми і познайомимося в підручнику.
VІ. Повторення і узагальнення
вивченого.
1.Робота над вправою1 (с. 73): читання вірша,
розпізнавання іменників, що є назвами істот і неістот.
2. Робота над розвитком пізнавальної активності
учнів.
·
Поясніть, чому ж покриття тіла черепахи також називається панциром?
·
Читання розповіді, підготовленої учнем до уроку.
Черепахи – ряд
плазунів, що існує впродовж 250 мільйонів років. Містить близько 230
видів, що поширені по всій землі і
живуть як у воді, так і на суші. Черепахи здавна вважаються символом повільності і мудрості.
Ростуть
черепахи протягом усього життя. З віком їх ріст стає повільнішим. Живуть
тварини довго. Багато видів черепах доживають до 100 років. Та це не межа.
Відомий випадок, коли рибалки зловили
черепаху віком близько 200 років.
Панцир черепах
складається із спинного щита і черевного. Зверху у більшості черепах панцир
покритий симетричними роговими щитками. Спереду і ззаду панцир має отвори,
через які тварина висуває свої кінцівки.
Малюки черепахи мають розмір 3см. Ледве з'явившись з яйця, вони поводять себе
дуже активно і здатні кусатись.
VІІ. Фізкультхвилинка.
Музична фізкультхвилинка «Зимонька вітає нас».
VІІІ. Повторення і узагальнення
вивченого.
1. Робота над
вправою2:
·
Читання казки
·
Називання героїв казки
·
Читання діалогу сороки й черепахи в особах
·
Поміркуйте, чому черепаха не бачила зими?
·
Розкажіть черепасі про зиму з допомогою малюнка
·
Які ще тварини ніколи не бачили зими?
·
Виписування підкреслених слів. Поділ їх на склади для переносу
·
Списування
речень з виділеними словами. Як називають такі слова?
2.Робота над вправою «Спілкуймося красно»
Слово вчителя: Слова «Доброго
ранку», «Добридень» - це слова ввічливості, слова привітання. Такі слова ми ще
називаємо чарівними. Люди говорять їх при зустрічі, щоб привітати один одного. Ці
слова повинна пам’ятати кожна людина, яка вважає себе культурною, вихованою.
·
А ви, діти, добре знаєте ці слова?
·
Назвіть їх (доброго дня, доброго вечора, доброго ранку, доброго здоров’я,
здоровенькі були, здрастуйте, мої вам вітання, привіт).
·
А яких правил слід дотримуватись у розмові з іншими людьми?
3. Робота над вправою 3.
·
Читання тексту з узгодженням закінчень іменників, взятих у дужки.
·
Чи була правильною ваша думка про те, чому черепаха не вірила в існування
зими?
·
На які питання відповідають підкреслені іменники?
·
Який розділовий знак стоїть у кінці першого речення?
·
З якою інтонацією його слід читати?
·
Списування тексту.
4. Робота в
парах. Дидактична гра «Добери пару».
Від поданих іменників, що є назвами знарядь праці, утворити іменники, що є
назвами професій.
Літак (льотчик), ліс (лісник), море (моряк), телефон (телефоніст).
VІІ. Домашнє
завдання. Виконати вправу 3 на с. 74.
VІІІ. Підсумок
уроку.
·
Що найбільше сподобалося?
·
Закінчіть речення:
Якщо іменник означає назву
неживого предмета (речі, явища), до нього ми ставимо питання…(що?)
Якщо іменник називає людину,
професію, будь-яку живу істоту, до такого слова ми ставимо питання…(хто?)
·
Який висновок ви для себе зробили?
Комментариев нет:
Отправить комментарий