воскресенье, 27 марта 2016 г.

Читаємо швидко. Тренувальні вправи для учнів 1 класу

Чарівні слова
Завдання: зі складів   утворюй        слова.
 МА + ЛО = МАЛО                                                 ФА + РА = ФАРА
 ВО + ДА = ВОДА                                                  ХА + ТА = ХАТА
КО + РО + ВА = КОРОВА
МО + ЛО +КО =МОЛОКО
Таблиці для розширення площі зорового сприймання





«Веселі пірамідки»

Завдання: швидко і правильно читай слова згори вниз і навпаки — знизу вверх, із кожним разом прискорюй темп читання, намагайся, дивлячись на крапочку, краєч­ком ока побачити і прочитати все слово відразу.



 
 




Завдання: змінюючи букву, що позначає приголосний



 «Хитре слово»
Завдання: прочитай швидко слова, назви слово, що відрізняється від інших.
зуб
лис
дуб
лінь
сом
кіт
сир
коса
зуб
ліс
дуб
лінь
сам
кіт
мир
коса
суп
лис
дуб
лин
сом
кит
сир
коса
зуб
лис
зуб
лінь
сом
кіт
сир
роса



хліб
гриб
город
ПЛІД
море
коза
мавпа
хліб
гриб
город
пліт
море
коза
мавка
хлів
гриб
горох
ПЛІД
море
коса
мавпа
хліб
грип
город
ПЛІД
горе
коза
мавпа



бруд
край
мишка
пічка
тісто
сонце
брус
край
мишка
пічка
місто
сонце
бруд
край
кішка
річка
тісто
сонце
бруд
рай
мишка
пічка
тісто
віконце





среда, 9 марта 2016 г.

Сертифікати публікацій в журналі "Відкритий урок: розробки, технології, досвід"



Урок для батьків




Відкритий урок для батьків

Відкритий урок для батьків учнів 1 класу
Тема. Закріплення звукового значення вивчених букв
Мета. Закріпити знання про звукове значення вивчених букв; формувати мовленнєві вміння. Вдосконалювати навички виразного, свідомого читання. Розвивати мислення, мовлення, увагу, творчі здібності школярів.
Хід уроку
І. Активізація учнів до роботи.
Задзвенів  для  всіх  дзвінок-
Час  почати  нам  урок.
Він  незвичайний  і  цікавий
Батьків  багато  завітало.
Повернімось  обличчям  до  них
І  лагідно  промовим: «Добрий  день».
-         Сьогодні ми проведемо для батьків урок читання. Девізом нашого
уроку будуть слова «Хто багато читає, той багато знає!».
-         Перед нами стоять завдання: закріпити вивчені букви, виразно, правильно і свідомо читати слова, речення, тексти.
Тож стараймося бути організованими, гарно відповідати, читати. В кінці уроку кожен з вас, діти, зробить самооцінку своєї роботи.

ІІ. Мовленнєва розминка.
1.     Робота над чистомовками.
Ок-ок-ок – ось колючий їжачок.
Ми-ми-ми – приготувався до зими.
Чок-чок-чок – повна хата грушечок.
Ок-ок-ок – частуватиме діток.
2.     Робота над скоромовками.
-         Як треба промовляти скоромовки?
-         Для чого ми їх вивчаємо?
(Пригадування вивчених раніше скоромовок).
Єнот в дуплі ховається,
Єхидна поруч грається.
-         Які ще скоромовки вивчили?
Бурі бобри брід перебрели.
Забули бобри забрати торби.
                                                                           Ґава гаву запитала:
-         Ти на ганок не літала?
-         Не літала я на ганок
І прогавила сніданок.
Дві гави зранку
Насали по ганку.
Гави просили
У мами сніданку.
                                                             Жовтий жук у житі жив,
                                                              Жук із жабками дружив.
                                                          Жартувати жук умів-
Жабок жук завжди дражнив.
Цоки-цоки-цок копитця –
це цапок йде до криниці.
Працьовитим цапенятам
принесе водиці тато.

ІІІ. Повторення вивченого про звуки і букви.
1.     Метод «Мікрофон».
-         З чого складається  наша мова?
-         З чого складається речення?
-         З чого складаються слова?
-         Які є звуки ?
АНАЛІЗ виставлених карток з вивченими  буквами.
-         Назвати букви, які позначають голосні звуки.
-         Назвіть букви, назви  яких починаються звуком [е], закінчуються звуком [е], [а].
-         Чому букви я, ю, є виділені в окремий рядочок?
-         -Що спільне у буках щ та ї?
-         - Чому буква ь стоїть в окремому рядку?
2.     Читання складів за променевою таблицею.
3.     Читання слів у стовпчиках.
Ніжки                    щиро                               криниця
Ріжки                     щедро                             водиця
Смужки                 щасливо                         сестриця

Україна                 Євген                       
Київ                       Євгенія
Юрко                     Дніпро
Юлія                      Карпати
-         Прочитайте слова.
-         Що треба пам’ятати про вимовляння дзвінких приголосних в кінці складу?
-         Що спільне у словах другого стовпчика?
-         Що є спільного в словах третього стовпчика?
-         Чому слова 4 і 5 стовпчиків написані з великої літери?
-         Прочитайте слова, що означають імена дівчаток?
(Юлія, Євгенія)
-         Назвіть імена хлопчиків.
 (Євген, Юрко)
-         Прочитайте назву міста – столиці України.
-         Назву річки, гір.
-         Прочитайте двоскладові слова, трискладові, чотирискладові слова.
-         Складіть речення з словами четвертого стовпчика.
4.     Гра «Так чи ні».
Зіграти хочеться мені
З тобою, друже, в «так» чи «ні».
Тобі питання задаю,
Готуй же відповідь свою.
Відповідай, коли мастак,
«Ні» чи «так».
-         У слові білка чуємо голосні звуки [і], [а]?
-         Звук [а] у слові береза чуємо на початку слова?
-         У слові жолудь два склади?
-         У слові лопата наголос падає на третій склад?
-         У слові день чотири звуки?
-         «Їжачок назбирав яблучок». Це речення складається з чотирьох слів?

ІV. Робота над текстом.
1.     Читання тексту вчителем.
Два метелики
Над зеленим лугом літали два метелики. Один білий, а другий червоний.
Зустрілися, сіли на зеленому листочку та й хваляться. Білий метелик говорить:
-       Мої крильця найкрасивіші, бо я схожий на білу хмаринку.
А червоний метелик і собі хвалиться:
-       Ні, мої крильця красивіші, бо я схожий на сонце.
Зайшло сонце, настала ніч. Обидва метелики посіріли.

В. Сухомлинський

2.     Робота над змістом:
-         Хто літав над зеленим лугом?
-         Які вони були?
-         Про що вони сперечалися?
-         На що був схожий перший метелик?
-         А другий?
-         Чому вони обидва посіріли?

3.     Читання казки «ланцюжком».

4.     Вправа «Незнайко помилився». Учитель читає текст, навмисно допускаючи помилки. Учні виправлять.

Два метелики
Над зеленим  полем літали три метелики. Один блакитний, а другий червоний.
Зустрілися, сіли на жовтому листочку та й хваляться. Білий метелик говорить:
-       Мої крильця найкрасивіші, бо я схожий на білу хмаринку.
А червоний метелик і собі хвалиться:
-       Ні, мої крильця красивіші, бо я схожий на місяць.
Зайшло сонце, настала ніч. Обидва метелики почервоніли.

5.     З’ясування головної думки казки.
-         Що засуджується в казці Василя Сухомлинського?
-         Чого вона нас навчає?

6.     Читання казки в  особах.

7.     Гра «Хвостик».
Відшукай речення за його початком і дочитай до кінця.

V. Підсумок уроку.

Оцініть свою роботу на уроці:
-  Ви працювали чудово  підніміть руки вгору;
-  ви працювали добре – руки в сторону;
-  ви працювали недостатньо старанно – руки до плечей.