среда, 9 марта 2016 г.

Відкритий урок для батьків

Відкритий урок для батьків учнів 1 класу
Тема. Закріплення звукового значення вивчених букв
Мета. Закріпити знання про звукове значення вивчених букв; формувати мовленнєві вміння. Вдосконалювати навички виразного, свідомого читання. Розвивати мислення, мовлення, увагу, творчі здібності школярів.
Хід уроку
І. Активізація учнів до роботи.
Задзвенів  для  всіх  дзвінок-
Час  почати  нам  урок.
Він  незвичайний  і  цікавий
Батьків  багато  завітало.
Повернімось  обличчям  до  них
І  лагідно  промовим: «Добрий  день».
-         Сьогодні ми проведемо для батьків урок читання. Девізом нашого
уроку будуть слова «Хто багато читає, той багато знає!».
-         Перед нами стоять завдання: закріпити вивчені букви, виразно, правильно і свідомо читати слова, речення, тексти.
Тож стараймося бути організованими, гарно відповідати, читати. В кінці уроку кожен з вас, діти, зробить самооцінку своєї роботи.

ІІ. Мовленнєва розминка.
1.     Робота над чистомовками.
Ок-ок-ок – ось колючий їжачок.
Ми-ми-ми – приготувався до зими.
Чок-чок-чок – повна хата грушечок.
Ок-ок-ок – частуватиме діток.
2.     Робота над скоромовками.
-         Як треба промовляти скоромовки?
-         Для чого ми їх вивчаємо?
(Пригадування вивчених раніше скоромовок).
Єнот в дуплі ховається,
Єхидна поруч грається.
-         Які ще скоромовки вивчили?
Бурі бобри брід перебрели.
Забули бобри забрати торби.
                                                                           Ґава гаву запитала:
-         Ти на ганок не літала?
-         Не літала я на ганок
І прогавила сніданок.
Дві гави зранку
Насали по ганку.
Гави просили
У мами сніданку.
                                                             Жовтий жук у житі жив,
                                                              Жук із жабками дружив.
                                                          Жартувати жук умів-
Жабок жук завжди дражнив.
Цоки-цоки-цок копитця –
це цапок йде до криниці.
Працьовитим цапенятам
принесе водиці тато.

ІІІ. Повторення вивченого про звуки і букви.
1.     Метод «Мікрофон».
-         З чого складається  наша мова?
-         З чого складається речення?
-         З чого складаються слова?
-         Які є звуки ?
АНАЛІЗ виставлених карток з вивченими  буквами.
-         Назвати букви, які позначають голосні звуки.
-         Назвіть букви, назви  яких починаються звуком [е], закінчуються звуком [е], [а].
-         Чому букви я, ю, є виділені в окремий рядочок?
-         -Що спільне у буках щ та ї?
-         - Чому буква ь стоїть в окремому рядку?
2.     Читання складів за променевою таблицею.
3.     Читання слів у стовпчиках.
Ніжки                    щиро                               криниця
Ріжки                     щедро                             водиця
Смужки                 щасливо                         сестриця

Україна                 Євген                       
Київ                       Євгенія
Юрко                     Дніпро
Юлія                      Карпати
-         Прочитайте слова.
-         Що треба пам’ятати про вимовляння дзвінких приголосних в кінці складу?
-         Що спільне у словах другого стовпчика?
-         Що є спільного в словах третього стовпчика?
-         Чому слова 4 і 5 стовпчиків написані з великої літери?
-         Прочитайте слова, що означають імена дівчаток?
(Юлія, Євгенія)
-         Назвіть імена хлопчиків.
 (Євген, Юрко)
-         Прочитайте назву міста – столиці України.
-         Назву річки, гір.
-         Прочитайте двоскладові слова, трискладові, чотирискладові слова.
-         Складіть речення з словами четвертого стовпчика.
4.     Гра «Так чи ні».
Зіграти хочеться мені
З тобою, друже, в «так» чи «ні».
Тобі питання задаю,
Готуй же відповідь свою.
Відповідай, коли мастак,
«Ні» чи «так».
-         У слові білка чуємо голосні звуки [і], [а]?
-         Звук [а] у слові береза чуємо на початку слова?
-         У слові жолудь два склади?
-         У слові лопата наголос падає на третій склад?
-         У слові день чотири звуки?
-         «Їжачок назбирав яблучок». Це речення складається з чотирьох слів?

ІV. Робота над текстом.
1.     Читання тексту вчителем.
Два метелики
Над зеленим лугом літали два метелики. Один білий, а другий червоний.
Зустрілися, сіли на зеленому листочку та й хваляться. Білий метелик говорить:
-       Мої крильця найкрасивіші, бо я схожий на білу хмаринку.
А червоний метелик і собі хвалиться:
-       Ні, мої крильця красивіші, бо я схожий на сонце.
Зайшло сонце, настала ніч. Обидва метелики посіріли.

В. Сухомлинський

2.     Робота над змістом:
-         Хто літав над зеленим лугом?
-         Які вони були?
-         Про що вони сперечалися?
-         На що був схожий перший метелик?
-         А другий?
-         Чому вони обидва посіріли?

3.     Читання казки «ланцюжком».

4.     Вправа «Незнайко помилився». Учитель читає текст, навмисно допускаючи помилки. Учні виправлять.

Два метелики
Над зеленим  полем літали три метелики. Один блакитний, а другий червоний.
Зустрілися, сіли на жовтому листочку та й хваляться. Білий метелик говорить:
-       Мої крильця найкрасивіші, бо я схожий на білу хмаринку.
А червоний метелик і собі хвалиться:
-       Ні, мої крильця красивіші, бо я схожий на місяць.
Зайшло сонце, настала ніч. Обидва метелики почервоніли.

5.     З’ясування головної думки казки.
-         Що засуджується в казці Василя Сухомлинського?
-         Чого вона нас навчає?

6.     Читання казки в  особах.

7.     Гра «Хвостик».
Відшукай речення за його початком і дочитай до кінця.

V. Підсумок уроку.

Оцініть свою роботу на уроці:
-  Ви працювали чудово  підніміть руки вгору;
-  ви працювали добре – руки в сторону;
-  ви працювали недостатньо старанно – руки до плечей.


Комментариев нет:

Отправить комментарий