Тема: Поетична скринька. Наталя Забіла «Дощ іде»
Мета:
ознайомити учнів із віршем Наталі Забіли «Дощ іде», провести роботу над текстом, використовуючи
технологію «Шість Капелюхів Мислення», учити учнів розуміти
поетичні твори, виділяти головне, аналізувати,
спонукати дітей до словесної творчості;
- розвивати мовлення, навички читання,
вміння висловлювати свої думки, бажання.
- виховувати любов до слова, бажання
користуватися його красою та силою.
Обладнання: моделі різнокольорових капелюхів.
Хід уроку
I.
Організація класу
ІІ.
Актуалізація опорних знань.
1.
Мовленнєва розминка. Робота над чистомовкою
Ба-ба-ба,
ба-ба-ба! — Он на березі верба!
Бу-бу-бу,
бу-бу-бу! — Доглядаємо вербу!
Бі-бі-бі,
бі-бі-бі! — Сидить голуб на вербі!
Би-би-би,
би-би-би! — Голуб полетів з верби!
Бу-бу-бу,
бу-бу-бу! — Я люблю свою вербу!
2.
Бесіда
-
Який розділ вивчаємо? (Авторські вірші та малів
жанри для дітей)
-
Вікторина «Назва твору та автор».
·
Гриби наділи шапочки
Так
само, як у казці. (Марійка Підгірянка.
«Ліс»)
·
Груші всі позолотила
У
годину тиху. (Марійка Підгірянка. «Прийшла осінь»)
·
- Хто поїсть?
-
Дитинка – дівчинка Маринка. (Наталя Забіла. «Ладки, ладоньки, ладусі…»)
·
В неї на голівці
жовті чорнобривці,
І віночок
з конюшини,
і намисто
із шипшини… (Наталя Забіла. «Ой чук-чуки, чуки –
на!»
3.
Перевірка домашнього завдання.
Розігрування забавлянки «Ладки, ладоньки, ладусі…» в особах.
Читання забавлянки «Ой чук-чуки…».
IІI.
Мотивація навчальної діяльності
- Сьогодні у нас
незвичайний урок – урок роздум. Ми будемо говорити про поетичний твір ,
послухаємо музику, будемо навчатися словесної творчості. А допоможуть нам –
чарівні капелюшки.
- Чого ви очікуєте від уроку?
Продовжить речення: «Я хочу навчитися…..»
«Я хочу дізнатися...…»
IV.
Визначення теми і мети уроку.
1.
Відгадайте загадку.
Довго мене немає – все помирає
А як прийду – знов оживає. (Дощ)
Коли падаю я з неба,
Люди кажуть «Так і треба».
Восени, тоді вважай,
Буде добрій урожай. (Дощ)
- В яку пору року буває дощ?
- А чи однаковим за настроєм він буває на протязі року?
- А чи подобається вам дощ? Чому?
2. – Як ви
вважаєте, чи пов’язана тема нашого уроку із цим явищем природи?
Про що будемо читати?
(Відповіді дітей)
V.
Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
Учитель. Сьогодні на уроці ми продовжуємо знайомитися з творчістю дитячої
поетеси Наталі Забіли і прочитаємо вірш «Дощ іде».
2. Виразне
читання вірша вчителем
Одягаємо «Чарівний капелюх». (Чуттєве сприйняття
твору)
- Послухайте вірш і
визначте його настрій (сумний, журливий, радісний-веселий, піднесений) (відповіді дітей)
3. Білий капелюх – збагачення новими конкретними знаннями.
Словникова робота
- Прочитайте слова першого
стовпчика «луною»
- Яке загальне питання
можна поставити до цих
слів?
Сховалося сумна буйніше
Стукотять погана свіжіш
Стежить чудова найкраща
До слів другого стовпчика
доберіть слова-протилежні за значенням. Поставте до них питання?
Прочитайте слова
третього стовбчика.
Що означають слова «буйніше» та
«свіжіш»? Який спільний звук в словах третього стовпчика?
4. «Жовтий капелюх» - простеження
позитивних сторін явища
а) Читання вірша
«Дощиком» (дощик крапає, дощик іде, злива).
- Чи змінюється
настрій упродовж вірша?
- З яким настроєм
читаємо першу строфу? Другу? Третю?
б) Читання вірша
учнями за строфами естафетою
«читай – другому
передай»
- Зверніть увагу на
виділені слова. Чий настрій передає кожне з них?
Сумна, погана, зітхає. (Маринка)
Зраділо, чудова. (Квіти, трава)
Хороша, найкраща. (Сходи)
- Чому Маринці сумно,
а рослинам радісно?
5. «Зелений капелюх» - утілення нових ідей.
Творча робота в
групах.
1група. Скласти
загадку про дощ
2група.
Прочитайте вірш, як диктор телебачення, періодично відриваючи
погляд, щоб поглянути на глядачів.
3група. Складіть діалоги «Чому нам подобається дощ?»
4група. Розгляньте ілюстрації до вірша.
Знайдіть рядки, що
проілюстрував художник.
-
Гра «Чи є таке речення у вірші?». Учитель
читає речення, учні відповідають, знайшовши речення в тексті.
• Сьогодні за хмари
Зайшло сонце. (Ні,
сховалося.)
• Ми хочемо пити,
Щоб краще рости,
Свіжіш зеленіти,
Буйніше цвісти! (Так)
• І в полі зеленім
Хвилюються сходи:
— Чудова погода! (Ні, хороша)
VI.
Рефлексія
Вправа
«Інтерв’ю»
-
Як називається твір, над яким працювали?
- Хто його автор?
- Чи сподобався вірш?
Чим?
- Уривок із якої казки
Наталі Забіли подивилися?
- Хто
сподобався? А хто-ні? Чому?
VII.
Домашне завдання
Навчитися читати
виразно вірш «Дощ іде»
Намалювати ілюстрацію
до вірша
Рефлексія
Вчитель: Чи
справдилися очікування?
«Я навчився…….»
«Я дізнався…….»
Комментариев нет:
Отправить комментарий