Відкритий урок для батьків учнів 2 класу
Тема. Закріплення
вивченого з теми «Звуки і букви»
Мета. Закріпити
знання учнів про голосні й приголосні звуки та позначення їх на письмі, про
позначення м’якості приголосних буквами я, ю, є, і, ь; розвивати вміння
переносити слова з рядка в рядок, виконувати звуко-буквений аналіз; збагачувати
словниковий запас учнів; розвивати мислення, мовлення, увагу, творчі здібності
школярів.
Хід уроку
І. Активізація учнів до роботи.
Задзвенів для
всіх дзвінок-
Час почати
нам урок.
Він незвичайний
і цікавий
Батьків багато
завітало.
Повернімось обличчям
до них
І лагідно
промовим: «Добрий день».
-
Сьогодні ми проведемо
урок української мови, учасниками якого будуть не лише діти, а й Ви, шановні
батьки. Ви зможете спостерігати за роботою своїх дітей і навіть допомогти їм
виконати окремі завдання.
-
Перед нами стоять
завдання: закріпити вивчене з теми «Звуки і букви».
-
Завдання: закріпити знання
про голосні і приголосні звуки, позначення їх на письмі буквами. Будемо виконувати звуко-буквений аналіз слів та
ділити їх для переносу.
-
Тож яким ми будемо
старатися бути на уроці?
У
- уважними
Р
- розумними
О
- організованими, охайно писати
К - кмітливими
ІІ. Повторення та закріплення вивченого з теми «Звуки і
букви».
1.
Мовна розминка. Метод
«Мозкова атака».
-
З чого
складається наша мова?
-
З чого складається
речення?
-
З чого складаються
слова?
-
Які є звуки ?
-
Скільки в
українській мові є голосних звуків?
-
Скількома буквами
на письмі вони позначаються?
-
Скільки в
українській мові приголосних звуків?
-
Скільки букв в
українському алфавіті?
-
Яка буква в кожному
рядку «зайва»? Чому?
П,С, Б, А, Ц,
Ф
И, О, У, Й, А,
І
-
Як упізнати і
розрізнити на слух приголосні звуки?
-
Прочитайте букви і
вимовте відповідні приголосні звуки: т, м, г, щ, й.
-
Які звуки позначає
буква щ?
-
Які букви можуть
позначати 2 звуки?
-
Які з них завжди
позначають 2 звуки?
-
Якими можуть бути
приголосні звуки? (Тверді і м’які, дзвінкі і глухі).
1.
Хвилинка каліграфії.
Лялька, літнє, синю, опеньки.
-
Підкресліть букви,
які позначають м’якість попередніх приголосних. Назвіть їх.
Задзвенів, сонце,
гайок, район, майка, редька, польовий, земля,.
-
Спишіть слова,
поділяючи їх для переносу.
-
Які «золоті»
правила переносу слів знаєте?
(По складах,
-
склад з однієї
букви не залишається і не переноситься в наступний рядок,
-
буквосполучення дз,
дж розривати на можна,
-
буква й та ь не
можна відривати від попередньої букви,
-
буквосполучення йо,
ьо розривати не можна,
-
слова зі збігом
приголосних можна переносити по різному).
-
Визначте наголос у
словах, підкресліть наголошений склад, назвіть голосні звуки, скажіть скільки
складів у словах.
-
Підкресліть у
перших двох словах дзвінкі приголосні однією рискою, глухі – двома.
-
Складіть речення зі
словами.
-
Запишіть речення з
одним словом на вибір.
3. Спостереження за вимовою подовжених приголосних
звуків.
-
Послухайте слова,
які я буду вимовляти. Що ви помітили в кожному слові? Гілля,
змагання, колосся, вугілля, читання.
-
Яке нове мовне
явище ми вчора дослідили на уроці української мови?
-
Як позначається на
письмі м’який подовжений звук? (Двома однаковими буквами).
-
А як позначаємо
м’який подовжений звук у звуковій схемі?
4.
Утворіть слова. Запишіть їх за алфавітним порядком.
Пла Гі
Бага ття Вугі лля
Взу
Бади
(Багаття, бадилля, взуття, вугілля, гілля,
плаття).
5.
Робота над загадками.
— Відгадайте загадки. Запишіть слова-відгадки.
Побудуйте їх звукові моделі.
Стоять красуні на воді,
Вінки в них білі й золоті.
(Латаття ) - о - о =: о
Загадаю загадку,,
Зажену на грядку.
Нехай моя загадка
Лежить до весни.
(Насіння) - о = о =: о
Ношу його багато років,
А ліку йому не знаю.
( Волосся) - о - о =: о
Фізкультхвилинка
Будемо
відпочивати,
Нумо вправу
починати.
Руки вгору,
руки вниз,
I легесенько
прогнись.
Покрутились,
повертілись,
На хвилинку
зупинились.
Пострибали,
пострибали,
Раз — присіли, другий — встали.
6.
Мовне спостереження. Ознайомлення з новим правилом
переносу слів з рядка в рядок.
-
Проблемне питання. Як можна перенести слово змагання?
-
Опрацювання правила
на стор. 49.
-
Висновки.
7.
Виконання вправи 1 (стор. 50).
-
Прочитайте вірш.
Про які прикмети осені в ньому розповідається?
-
Спишіть друге
речення.
-
Зробіть
звуко-буквений аналіз підкреслених слів за зразком.
ІІІ. Систематизація знань.
1. Виконання тестової перевірки знань. Батьки допомагають.
ТЕСТ
1.
Перше
слово в реченні пишуть з
а) великої букви; б) малої букви.
2. М’якість приголосних звуків на
письмі позначають букви:
а) я, ю, є, і, ь. б)
а, о, у, и, е.
3. Правильно поділено для переносу слова:
а)
чи-таю, те-атр, лі-нія;
б)
о-рел, лі-йка, син-иця.
4. Букви й, ь при переносі слів
а)
відриваються від попередньої букви;
б) не відриваються від попередньої букви.
5. Приголосні звуки позначає
група букв:
а)
у, о, а, і, е, а; б) л, м,
р, п.
6. В українському алфавіті є
а)
33 букви; б) 32 букви.
7. Буква ї завжди позначає
а) один
звук; б) два звука.
8. У слові стільки складів,
скільки у ньому
а)
голосних звуків;
б)
приголосних звуків.
2.
Самоперевірка
виконаного тестового завдання.
ІV. Підсумок уроку.
Комментариев нет:
Отправить комментарий