Відкритий урок для батьків
учнів 1 класу
Тема. Закріплення
звукового значення вивчених букв
Мета. Закріпити
знання про звукове значення вивчених букв; формувати мовленнєві вміння.
Вдосконалювати навички виразного, свідомого читання. Розвивати мислення, мовлення,
увагу, творчі здібності школярів.
Хід уроку
І. Активізація
учнів до роботи.
Задзвенів для
всіх дзвінок-
Час почати
нам урок.
Він незвичайний
і цікавий
Батьків
багато завітало.
Повернімось
обличчям до них
І
лагідно промовим: «Добрий день».
-
Сьогодні
ми проведемо для батьків урок читання. Девізом нашого
уроку будуть слова «Хто багато читає, той багато знає!».
-
Перед
нами стоять завдання: закріпити вивчені букви, виразно, правильно і свідомо
читати слова, речення, тексти.
Тож стараймося бути організованими, гарно відповідати,
читати. В кінці уроку кожен з вас, діти, зробить самооцінку своєї роботи.
ІІ. Мовленнєва розминка.
1. Робота
над чистомовками.
Ок-ок-ок – ось колючий
їжачок.
Ми-ми-ми – приготувався до
зими.
Чок-чок-чок – повна хата
грушечок.
Ок-ок-ок – частуватиме
діток.
2. Робота
над скоромовками.
-
Як
треба промовляти скоромовки?
-
Для
чого ми їх вивчаємо?
(Пригадування вивчених
раніше скоромовок).
Єнот в дуплі ховається,
Єхидна поруч грається.
-
Які
ще скоромовки вивчили?
Бурі бобри брід перебрели.
Забули бобри забрати торби.
Ґава гаву запитала:
-
Ти на ганок не літала?
-
Не літала я на ганок
І прогавила сніданок.
Дві гави зранку
Насали по ганку.
Гави просили
У мами сніданку.
Жовтий жук у житі жив,
Жук із жабками дружив.
Жартувати жук умів-
Жабок жук завжди дражнив.
Цоки-цоки-цок копитця –
це цапок йде до криниці.
Працьовитим цапенятам
принесе водиці тато.
ІІІ. Повторення вивченого про звуки і букви.
1. Метод «Мікрофон».
-
З чого складається наша мова?
-
З чого складається речення?
-
З чого складаються слова?
-
Які є звуки ?
АНАЛІЗ
виставлених карток з вивченими буквами.
-
Назвати букви, які позначають голосні
звуки.
-
Назвіть
букви, назви яких
починаються звуком [е], закінчуються звуком [е], [а].
-
Чому
букви я, ю, є виділені в окремий рядочок?
-
-Що
спільне у буках щ та ї?
-
-
Чому буква ь стоїть в окремому рядку?
2. Читання
складів за променевою таблицею.
3. Читання
слів у стовпчиках.
Ніжки
щиро
криниця
Ріжки
щедро
водиця
Смужки
щасливо
сестриця
Україна
Євген
Київ
Євгенія
Юрко
Дніпро
Юлія
Карпати
-
Прочитайте
слова.
-
Що
треба пам’ятати про вимовляння дзвінких приголосних в кінці складу?
-
Що
спільне у словах другого стовпчика?
-
Що
є спільного в словах третього стовпчика?
-
Чому
слова 4 і 5 стовпчиків написані з великої літери?
-
Прочитайте
слова, що означають імена дівчаток?
(Юлія,
Євгенія)
-
Назвіть
імена хлопчиків.
(Євген, Юрко)
-
Прочитайте
назву міста – столиці України.
-
Назву
річки, гір.
-
Прочитайте
двоскладові слова, трискладові, чотирискладові слова.
-
Складіть
речення з словами четвертого стовпчика.
4.
Гра «Так чи ні».
Зіграти хочеться мені
З тобою, друже, в «так» чи «ні».
Тобі питання задаю,
Готуй же відповідь свою.
Відповідай, коли мастак,
«Ні» чи «так».
-
У
слові білка чуємо голосні звуки [і], [а]?
-
Звук
[а] у слові береза чуємо на початку слова?
-
У
слові жолудь два склади?
-
У
слові лопата наголос падає на третій склад?
-
У
слові день чотири звуки?
-
«Їжачок назбирав яблучок». Це речення складається з чотирьох слів?
ІV. Робота над текстом.
1.
Читання тексту вчителем.
Два
метелики
Над
зеленим лугом літали два метелики. Один білий, а другий червоний.
Зустрілися,
сіли на зеленому листочку та й хваляться. Білий метелик говорить:
-
Мої
крильця найкрасивіші, бо я схожий на білу хмаринку.
А червоний метелик і собі хвалиться:
-
Ні,
мої крильця красивіші, бо я схожий на сонце.
Зайшло сонце, настала ніч. Обидва метелики посіріли.
В. Сухомлинський
2.
Робота над змістом:
-
Хто літав над
зеленим лугом?
-
Які вони були?
-
Про що вони
сперечалися?
-
На що був схожий
перший метелик?
-
А другий?
-
Чому вони обидва
посіріли?
3.
Читання казки «ланцюжком».
4.
Вправа «Незнайко помилився». Учитель читає текст, навмисно допускаючи помилки. Учні виправлять.
Два
метелики
Над
зеленим полем літали три
метелики. Один блакитний, а другий
червоний.
Зустрілися,
сіли на жовтому листочку та й
хваляться. Білий метелик говорить:
-
Мої
крильця найкрасивіші, бо я схожий на білу хмаринку.
А червоний метелик і собі хвалиться:
-
Ні,
мої крильця красивіші, бо я схожий на місяць.
Зайшло сонце, настала ніч. Обидва метелики почервоніли.
5.
З’ясування головної думки казки.
-
Що засуджується в
казці Василя Сухомлинського?
-
Чого вона нас
навчає?
6.
Читання казки в
особах.
7.
Гра «Хвостик».
Відшукай речення за його початком і дочитай до кінця.
V. Підсумок уроку.
Оцініть свою роботу на уроці:
- Ви працювали чудово підніміть руки вгору;
- ви працювали добре – руки в
сторону;
- ви працювали недостатньо старанно
– руки до плечей.